www.realzone.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» [CS] Model Cerere Slot.
Regulament Adminii. EmptyLun Noi 11, 2019 7:15 am Scris de zZCristian[;x]

» [CS] Model Cerere Slot.
Regulament Adminii. EmptyLun Noi 11, 2019 7:15 am Scris de zZCristian[;x]

» [CS] Model Cerere Admin.
Regulament Adminii. EmptyLun Noi 11, 2019 7:12 am Scris de zZCristian[;x]

» Regulament Adminii.
Regulament Adminii. EmptyLun Noi 11, 2019 7:10 am Scris de zZCristian[;x]

» Regulament Player.
Regulament Adminii. EmptyLun Noi 11, 2019 7:08 am Scris de zZCristian[;x]

» [Model] Mangent Secțiune.
Regulament Adminii. EmptyDum Noi 10, 2019 7:17 pm Scris de zZCristian[;x]

» [Model] Mangent Server.
Regulament Adminii. EmptyDum Noi 10, 2019 7:13 pm Scris de zZCristian[;x]

»  [Model] Deschidere server.
Regulament Adminii. EmptyDum Noi 10, 2019 7:10 pm Scris de zZCristian[;x]

» [Model] Oferte admin.
Regulament Adminii. EmptyDum Noi 10, 2019 7:05 pm Scris de zZCristian[;x]

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator


Regulament Adminii.

In jos

Regulament Adminii. Empty Regulament Adminii.

Mesaj Scris de zZCristian[;x] Lun Noi 11, 2019 7:10 am

1. Dacă suspectați pe cineva cu cheat, punețivă spectator pe el și uitați-vă atent (folosiți ss/ demo);
2. Pentru codații cu ip dinamic se vor folosi comenzile:
-amx_banmenu <nume> (aveți 7 motive dintre care doar 6 cu ban PERMANENT, iar prima opțiune puteți pune voi ce motiv doriți și banează jucătorul 24 de ore);
-amx_addban <nume> <durata> <motiv> (pentru cei care nu știți sunt și alte două comenzi pentru a căuta ip-ul jucătorului „amx_last”, „amx_showip”);
3. Nu se dă kick/ slay fără motiv. Nu încercați să faceți glume proaste că suportați consecințele! Nu vă dați „șmecheri” că aveți admin, cât de ușor v-am acordat adminul la fel de ușor îl putem scoate;
4. Nu abuzați de comenzile ssay, csay, tsay, psay, vsay, etc. Nu abuzatți de comenzile de tip slap, slay, kick, ban. Nu avem nevoie de cel mai bun admin în asta, avem nevoie de admini care să păstreze discplina pe server și care să ofere un joc plăcut tuturor;
5. Harta va fii schimbată numai folosind comenzile amx_votemap și amx_votemapmenu și se va face pe durata ultimelor 5 minute de joc. Regula se poate anula în cazul în care sunt mai puțin de 6 jucători pe server, iar harta este prea mare sau când sunt mai mult de 18 jucători pe server și harta este prea mică. Adică regula se anulează doar dacă dimensiunea hărții nu corespunde cu numărul de jucători;
6. Este strict interzis pentru un admin de a scoate banuri! Banurile se vor scoate doar de către administratorii serverului după o consultare între ei (dacă sunt mai mulți la același server) și după ce jucătorul cu ban face o cerere de unban;
7. Înainte să luați o decizie pe server (de exemplu să schimbați harta) consulați-vă și cu ceilalți admini prezenți pe server, pentru o bună colaborare între admini;
8. Adminii trebuie să fie prezenți pe forum, mai ales la rubrica „Reclamații admini” pentru a răspunde eventualelor reclamații asupra lor;
9. Dacă veți lipsi o perioadă de timp, anunțați la „Admins Only” în caz contrat adminul vostru va fii suspendat sau blocat;
10. Adminii noi trebuie să trimită PM către administratorii forumului pentru funcția de „Admin pe server”, pe forum;
11. Nu acceptăm limbajul, comportamentul sau nesimțirea specifică noii generații;
12. Măririle de grad se dau pe emrit, la sfârșitul fiecărei luni vă este verificată activitatea, iar atunci se stabilește cine este promovat/ degradat;
13. Sunt interzise atacurile de orice natură între admini (downgrade/ remove);
14. Respectați adminii și jucătorii de pe forum/ server (suspendare/ downgrade/ remove);
15. Nu aveți voie să jucați cu alt nume decât cu cel pe care aveți admin;
16. Dacă un admin începe să baneze jucătorii și adminii de pe server, atunci aveți voie să îl banați apoi să anunțați urgent un Fondator;
17. Singurii care pot folosi comenzi pe admini mai mici în grad sunt Fondatorii (cu un motiv bineînțeles);
18. Este obligatoriu să aveți o dovadă în urma banului dat, dovada constă în demo sau ss;
19. La o eventuală cerere unban/ reclamație, aveți la dispoziție maxim 24 de ore ca să postați dovada altfel riscați downgrade/ remove;
20. Într-o reclamație au voie să posteze doar cei implicați + conducerea server-ului (Fondatori/ Admini);
21. Dacă în demo se vede clar orice cod, acesta va fii banat permanent;
22. Se dă kick la AFK doar atunci când serverul este 28/32 sau 32/32, când server e gol se mută AFK la spectator;
23. Numele unui admin să fie de minim 3 caractere și maxim 16, să nu conțină cuvinte vulgare/ jignitoare;
24. Doar adminii cu grad minim de MARESAL au voie să ceară Test WarGods pe server, ceilalți admini vor folosi demo/ ss;
25. Cuvântul cheie pentru cerere de admin/ slot: cristianthebestnr1

zZCristian[;x]

Mesaje : 16
Data de înscriere : 10/11/2019

https://www-realzone-ro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum